Euro obrací proti dolaru do zisku k hranici 1,1900 EURUSD. První odhad českého HDP za 2Q ukázal oproti konsensu slabší výsledek. Koruna zůstává ve ztrátě poblíž 25,50 za euro.

RoklenFx: Koruna kosmeticky snížila ztráty. Povzbudí ji HDP?

Koruna dnes mírně zkorigovala své ztráty a posunula se k mírně silnějším úrovním u 27,20 EURCZK, kde se pohybovala většinu dne. Zítra přijde třetí zpřesnění odhadu růstu HDP za druhý kvartál a očekáváme velmi dobré číslo, což bude pozitivní zpráva pro korunu. Mohla by tak pokračovat korekce ztrát, i když po zasedání ČNB minulý čtvrtek nijak výrazná.

Euro ráno ignorovalo pozitivní zprávy (index ekonomické důvěry v eurozóně byl nejvyšší za 4 roky) a nedokázalo si připsat žádné zisky před nejdůležitějšími daty dne. Těmi byla německá inflace, v tomto případě spíš „deflace“. Spotřebitelské ceny v Německu v září klesly o 0,2 % po 0,1% růstu v srpnu.

Německo je zpět v deflaci

Zítra nás čeká míra inflace v eurozóně, kde se také žádné pozitivní číslo nečeká, a tudíž lze předpokládat, že eurodolar bude obchodovat pod vlivem rozdílného stavu ekonomik na obou březích Atlantiku, a hlavně pod vlivem rozcházejících se monetárních politik obou centrálních bank. Celkově tedy vesměs „voda na dolarový mlýn“. Celkový obrázek dnes odpoledne ještě dotvořila dobrá data z USA v podobě spotřebitelské důvěry, která v září vzrostla na 103 z 101,3 bodu. Aktuální kurz hlavního měnového páru je 1,1220 EURUSD.

Česká ekonomika v čele růstu EU. Ženou ji investice

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Newsletter