Euro postupně smazalo dopolední ztráty proti dolaru a obchoduje se zpět na úrovni otevírací ceny kolem 1,1860 EURUSD Měny regionu zůstávají v zisku. Koruna se obchoduje pod 25,45 za euro.

RoklenFx: Koruna mírně slabší. Zpečetí dolar druhý den růstu?

Poslední obchodní den týden zahajuje koruna na páru s eurem lehce slabší na úrovni 27,023 EURCZK. Dolarkouna se obchoduje na 23,90 USDCZK.

Během včerejška byla reportována květnová inflace měřená indexem cen spotřebitelů. Ukázalo se, že ukazatel skončil meziměsíčně propadem o -0,2 %. Meziročně byl naopak zaznamenán, byť o poznání pomalejší, růst o velikosti +0,1 %.

Hlavní brzdou indexu byla především oblast bydlení, kde nejintenzivněji působil pokles ceny plynu. Jako další silné složky se ukázaly potraviny, nealko nápoje, tabák a alkohol.

Dnes nás z české ekonomiky nečekají žádná data. Rozmezí pro eurokorunu by se tak mělo držet od 27,02 až po 27,03 EURCZK. Dolarkoruna by se měla pohybovat od 23,86 až 23,98 USDCZK.

Dolar ve čtvrtek zaznamenal výrazný růst. Na páru s eurem se dostal až k 1,130 EURUSD, kde se nachází i dnes.

Ze včerejšího zahraničního děni je možné zmínit proslov guvernéra ECB Maria Draghiho. Ten na bruselském ekonomickém fóru řekl, že eurozóna by kvůli dlouhodobému slabému růstu mohla utrpět trvalé následky na svém potenciálu. K nápravě však nemůže sloužit pouze měnová politika. Přispět musí i ty ostatní, především pak ta fiskální, která byla po dlouhou dobu silně utažená.

V USA pak byla zveřejněna týdenní změna nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, která skončila poklesem na 264 tisíc. Později jsme se dočkali dubnových velkoobchodních tržeb a zásob. V prvním případě se čísla zastavila na 1 %, ve druhém na 0,6 %.

Pátek bude o něco klidnější. Ráno byl zveřejněn německý index spotřebitelských cen, který v květnu vykázal meziměsíční růst o +0,3 %, meziročně pak o +0,1 %. V odpoledních hodinách přijde z USA index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity, kde se čeká mírný propad na 94,5 bodů.

Eurodolar by se měl dnes držet od 1,125 až 135 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter