RoklenFx: Koruna na 27,11 za euro, co čeká dolar?

Koruna dnes ráno otevřela na hodnotě 27,11 za euro, kam se postupně odsunula ze včerejších 27,15 EURCZK. Z důležitých dat byl dnes zveřejněn zahraniční obchod, který se v srpnu těsně propadl do schodku 0,1 miliardy korun. Loni v srpnu dosáhl zahraniční obchod přebytku 1,1 miliardy, na meziročním poklesu se podílel hlavně obchod se stroji a dopravními prostředky. Vývoz se meziročně zvýšil o 3,9 procenta a dovoz o 4,5 procenta. Pro korunu je to neutrální zpráva. Očekáváme tedy spíše klidné obchodování s možným mírným posílením.

Dolar se včera pohyboval jak na houpačce a dnes mírně ztrácí z ranních 1,1180 na 1,1200 EURUSD. Z dat byl dnes zveřejněn vývoj německých továrních objednávek v srpnu. Ty překvapivě poklesly o 1,8 % oproti červenci, zatímco se očekával 0,5% růst.  Dolar by si tedy dnes mohl v průběhu dne připsat ještě mírné zisky.

Ve Spojených státech bude dnes zveřejněna obchodní bilance a především se bude vyčkávat na start další výsledkové sezóny. Tím je pravidelně report společnosti Alcoa (ve čtvrtek), dnes už ale přijde ochutnávka v podobě čísel PepsiCo a Yum Brands. 

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Newsletter