Evropské výnosy klesají. Dolar proti euru posiluje pod hranici 1,1630 EURUSD. Silný dolar potápí procyklické měny a měny regionu. Koruna oslabuje nad 25,70 za euro.

RoklenFx: Koruna nenechává ČNB v klidu, eurodolar se drží pod 1,10

Koruna se v mělkém prázdninovém obchodování drží poblíž úrovně 27,00 EURCZK, občas se podívá k rozpětí 27,10 – 27,15 poté, co ČNB dojde trpělivost a ukáže, že to s hlídáním úrovně 27,00 myslí vážně. Nejdůležitější událostí týdne bude čtvrteční zasedání bankovní rady České národní banky. Jistě vyjádří pevnost svého závazku držet 27,00 minimálně do druhého pololetí roku 2016, ale zajímavé bude sledovat možné vyjádření k případným záporným úrokovým sazbám. Toto by mohlo vyvolat tlak na oslabování koruny.

Ekonomové před čtvrteční ČNB: Nejzajímavější za dlouho

Dolar v závěru týdne nejprve oslabil po nečekaně slabých datech z amerického trhu práce – růstu mzdových nákladů – a následně posílil po chicagském PMI a hlavně komentářích z Fedu o dobrém stavu ekonomiky a připravenosti na první hike. Dnes bude dobré sledovat index podnikatelské nálady v americkém průmyslu ISM, ale k velkým pohybům by dojít nemělo. Eurodolar bude zřejmě potřebovat větší impuls, aby došlo k výraznějším pohybům.

Náklady na mzdy Američanů rostly nejpomaleji za 33 let

Indicie Fedu pro růst sazeb: září je stále ve hře

Newsletter