Výnos desetiletého amerického dluhopisu ochráněného o inflaci, tzv. TIPS, klesl pod -1,13 %. Dolar nehledě na to posiluje proti euru pod 1,1800 EURUSD. Procyklické měny oslabují, výprodejní tlak pozorujeme i u měn regionu. Koruna oslabuje nad 25,70 za euro.

RoklenFx: Koruna o silnější na 27,02 za euro. Dolar se stále trápí

První obchodní den nového týdne zakončila koruna mírně silnější, a to na 27,02 EURCZK. Na páru s dolarem se nacházíme na 23,76 USDCZK. Americká měna se po špatných pátečních datech z trhu práce stále trápí. Aktuálně se obchoduje na 1,137 EURUSD.

Co se týče českých dat, dnes jsme se dočkali maloobchodních tržeb. Ty za duben vykázaly zpomalení meziročního růstu na 4,9 %. Březnový údaj pak byl zrevidován z 5,1 % na 6 %. Mezi hlavní tahouny pozitivních čísel patřil nepotravinářský segment, konkrétně výrobky pro domácnosti, počítače, oděvy, obuv, stejně tak se dařilo i prodejcům aut.

Ze zahraničí byl reportován květnový Markit PMI index, který v případě Německa skončil na 54 bodech, v rámci celé eurozóny pak na 50,6 bodech. Následoval evropský index Sentix investorské nálady, který pro červen skončil na 9,9 bodech.

Od 18:00 pak ve Filadelfii promluví guvernérka Fedu Janet Yellenová.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter