RoklenFx: Koruna pevně na 27,02 za euro. Čeká se na data z trhu práce

Koruna zahajuje středu na 27,02 EURCZK. Na páru s dolarem se nacházíme na 23,77 USDCZK.

Z české ekonomiky včera přišla hotová sprcha dat. Jako první jsme se dočkali dubnové průmyslové produkce, která meziročně vzrostla o 4,2 %. Hlavním tahounem růstu zůstává i nadále automobilový průmysl, který ke konečnému číslu přispěl 3,1procentními body.

Následoval údaj z tuzemského stavebnictví, které se v dubnu meziročně propadlo o -13,7 %. Výčet pak uzavírá report devizových operací ČNB. Podle zveřejněných statistik banka v dubnu opět intervenovala proti posílení koruny, a to v objemu 393 milionů eur, tedy zhruba 10,5 miliardy korun.

Dnes bude zveřejněna pouze květnová míra nezaměstnanosti. Očekávání v tomto případě pracují s poklesem z 5,7 % na 5,4 %.

Vzhledem k tomu, že vinou intervencí ČNB již nemá koruna prostor k posílení, pásmo, ve kterém by se měla na páru s eurem pohybovat, je 27,02 až 27,03 EURCZK. V případě dolarkoruny bychom se mohli držet od 23,72 až 23,82 USDCZK.

Dolar během včerejška krátce prolomil hranici 1,135 EURUSD. Aktuálně se už však obchoduje na 1,136 za euro.

Ze zahraničí jsme se během včerejška dočkali HDP eurozóny za první čtvrtletí, které se meziročně zastavilo na +1,7 %, mezikvartálně pak na +0,6 %. Ze Spojených států byla nakonec zveřejněna produktivita nezemědělských sektorů. Ta za první kvartál vykázala propad o -0,6 %, což bylo v souladu s očekáváním.

Dnešek bude z hlediska zahraničních fundamentů velice chudý. V rámci USA se dočkáme pouze týdenní změny žádostí o hypotéku a šetření JOLTS ohledně volných pracovních pozic.

Eurodolar by se tak mohl držet v rozpětí 1,131 až 1,140 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter