RoklenFx: Koruna po slovech guvernéra spadla na 3měsíční dno

Koruna dnes po ranní korekci ztrát na 27,12 postupně oslabovala až k dennímu maximu 27,26 EURCZK. Pod tlak ji dostalo zasedání ČNB a hlavně navazující tisková konference. Na ní guvernér Singer uvedl, že ČNB nevylučuje využití záporných úrokových sazeb a zároveň nevyloučil ani možnost prodloužení intervenčního režimu za druhou polovinu roku 2016. Dodal, že druhou možnost bankovní rada debatovala seriózněji. Dále guvernér ubezpečil trh, že potřeba významně expanzivní politiky přetrvává. Koruna tak oslabila na tříměsíční minima.

Koruna nad 27,25 k euru: ČNB zůstane výrazně uvolněná

Euru se dnes podařilo smazat své ztráty a posílilo vůči dolaru z 1,1180 až k 1,1275 EURUSD. Evropská měna se tak dostala na úroveň pondělního rána. Vzhledem ke smíšeným datům z Evropy (v Německu klesá spotřebitelská důvěra a naopak důvěra firem v ekonomiku roste) se jedná spíše o korekci předešlých ztrát než nový trend.

Němečtí podnikatelé ukazují optimismus, Číně navzdory

Na celkovém denním obrázku už nedokázala nic změnit ani data z USA. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby meziměsíčně poklesly o rovná 2 % proti očekávání -2,3 %, dále nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti přibylo 267 tis. proti očekávaným 272 tisícům a v neposlední řadě, prodeje nových domů v srpnu rostly o 5,7 % proti očekávaným 1,6 %.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Newsletter