RoklenFx: Koruna po vyčíslení intervencí oslabila k 27,06

Koruna zažila klidný den s mírným oslabením k úrovni 27,065 EURCZK. Ani z pozitivních zpráv z trhu práce, kde míra nezaměstnanosti za srpen klesla na 6,2 % z červencových 6,3 %, nedokázala nic vytěžit a mírně oslabila. Může za tím být dnes zveřejněná statistika o devizových obchodech centrální banky za červenec. ČNB podle ní na obranu svého kurzového závazku utratila v červenci 28 miliard korun a to se na trhu objevila poprvé až 17.7. Toto ukazuje, že je skutečně odhodlána svůj závazek bránit a pro dnešek se tedy všichni vzdali pokusů dále testovat její trpělivost. Koruna si tak počká na zítřejší data o srpnové inflaci (či deflaci).

ČNB v červenci na oslabování koruny vydala 28 miliard

„ČNB zvolí raději ještě silnější intervence, než záporné sazby“

Dolar po oslabení, které mají částečně na svědomí špatná data z čínského zahraničního obchodu, dobýval svá ztracená území zpět. Euro nijak nereagovalo na revizi HDP eurozóny za 2. kvartál směrem výš (na 0,4 % z 0,3 %) a naopak dostalo zásah po spekulacích stratégů, že ECB na podzim ještě zmohutní svou politiku kvantitativního uvolňování, a tudíž v delším horizontu to oslabí euro vůči dolaru až k paritě.

Ekonomika eurozóny si připsala zprávu k dobru

Evropská měna dnes oslabila až k 1,1150 EURUSD. Ke konci obchodování část ztrát smazala a obchoduje se na 1,1190. Dlouhodobě situace tedy mluví pro dolar, nicméně v krátkodobém horizontu čekáme volatilní obchodování až do zasedání Fedu, které začne 16. září a rozhodnutí oznámí o den později.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Newsletter