Dolar po zklamání z ADP Národního reportu zaměstnanosti oslabuje proti euru nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu zůstávají v zisku. Koruna se obchoduje pod 25,45 za euro.

RoklenFx: Koruna potvrzuje sílu ekonomiky, vrací se k 27,05

Jelikož dnes nepřišly žádné negativní impulsy s přímým dopadem na kurz koruny, česká měna odpoledne zkorigovala své předchozí ztráty a posunula se z 27,12 až na 27,05 EURCZK. Nerozhodila ji ani informace, že běžný účet platební bilance skončil za červenec ve schodku 21,5 miliardy korun, proti očekávání přebytku 0,7 mld. Kč. Na vině je ovšem odliv dividend ve výši 31,3 mld. Kč, tedy žádné negativní překvapení, které by vyvracelo robustní růst české ekonomiky.

Eurozóna: Průmysl v červenci +0,6 %, dvojnásobně proti odhadům

Dolar dobyl část svých ztracených pozic zpět a posílil z 1,1373 až na 1,1290 EURUSD. Euro nedokázalo nic vytěžit z dat o průmyslové výrobě za červenec, která se vrátila k růstu a oproti předešlému měsíci se zvýšila o 0,6 procenta, a odevzdalo své zisky ve prospěch dolaru.

Zlom: Čína otevírá světu svůj měnový trh

Velmi pozitivně překvapila čínská centrální banka, jenž oznámila, že  historicky poprvé pustí na domácí měnové trhy zahraniční centrální banky. Nicméně, trh především vyhlíží zasedání Fedu a postrádá zjevný směr pohybu.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Newsletter