RoklenFx: Koruna před ČNB atakovala 27,075 za euro

Během středy koruna vůči euru oslabovala. V odpoledních hodinách se dostala až k hranici 27,075 EURCZK. Aktuálně však část ztrát umazala a obchoduje se na 27,067 koruny za euro. V případě dolarkoruny je situace opačná. Dolarové oslabení nadále trvá, což odpovídá 23,84 USDCZK. Stejný trend je pak pozorován i na eurodolaru, kde jsme se nakonec dostali až na 1,134 EURUSD.

Během dneška nepřišla z české ekonomiky žádná data. Pozornost se tak soustředí především na zítřek, kdy bude zasedat bankovní rada ČNB, která rozhodne o budoucí podobě české měnové politiky. Odhady většiny analytiků počítají s tím, že na tolik spekulované zavedení záporných sazeb opravdu nedojde. Ještě před ČNB pak bude zveřejněna revize HDP za poslední kvartál 2015.

Dnešní dění tak bylo z hlediska fundamentů mnohem zajímavější v zahraničí. Nejprve jsme se dočkali německého indexu spotřebitelských cen, který v březnu meziměsíčně vzrostl na +0,8 %, meziročně pak o 0,3 %. Oba výsledky tak skončily lepší, než se původně očekávalo.

Ze Spojených států poté proběhlo první kolo reportů z trhu práce. Národní report o zaměstnanosti agentury ADP ukázal, že v USA bylo v březnu vytvořeno 200 tisíc nových pracovních míst, přičemž konsensus pracoval s 194 tisíci. Revize předchozí, únorové, statistiky ukázala snížení o 9 tisíc z 214 tisíc na 205 tisíc.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter