RoklenFx: Koruna před ČNB pod tlakem až na 27,20 k euru

Koruna dnes v úvodu dne oslabila až na úroveň 27,20 EURCZK a dnes si určitě moc neoddychne. Na pořadu dne je zasedání bankovní rady ČNB. Vzhledem k nízké až nulové inflaci bude napjatě očekávána tisková konference, kde by se měl guvernér Singer k tomuto tématu vyjádřit. Otázkou bude postoj bankovní rady k záporným sazbám a termín opuštění kurzového závazku. Rostou sázky, že by se intervenční režim mohl prodloužit až za horizont konce příštího roku. Koruna by tedy mohla být krátkodobě pod tlakem.

Tématem ČNB bude nízká inflace, koruna si ale nevydechne

Euro umazalo část svých ztrát proti dolaru po včerejších komentářích šéfa ECB Draghiho. Ten naznačil, že je zatím příliš brzy na rozhodnutí o dalším stimulačním opatření, nicméně potvrdil, že v případě potřeby bude ECB připravena nákupy v rámci programu QE posílit i prodloužit. Většina obchodníků na trhu počítá s tím, že ECB již brzy představí další stimulační opatření.

Kovanda: ČNB je zatím nejsmířlivější k záporným sazbám

Nicméně zisky eura považujeme za krátkodobé a brzy se do hry vrátí rozdílnost monetárních politik obou centrálních bank (ECB, Fed), což bude hrát ve prospěch dolaru. Nyní se eurodolar obchoduje na 1,1200 EURUSD.

Dnešek bude bohatý na zveřejňovaná makrodata. Z již zveřejněných stojí za pozornost německý index spotřebitelské důvěry GfK, jenž za říjen klesá na 9,60 ze zářijových 9,90 b. Odhad trhu byl 9,80 bodu. 

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Newsletter