RoklenFX: Koruna před velkými daty silnější, dolar „odpočívá“

Předposlední den tohoto týdne končí česká koruna mírně silnější na obou hlavních párech. Eurokoruna se nachází na 27,02 EURCZK, dolarkoruna pak na 25,45 USDCZK.

Dnešní den byl opět datově „nudný“. Jedinou událostí byl komentář člena bankovní rady ČNB Jiřího Rusnoka. Ten pouze potvrdil očekávání centrální banky ohledně opuštění kurzového závazku na úrovni 27 korun za euro až ke konci příštího roku.

Zítřek  bude rozhodně plodnější. Dopoledne bude totiž zveřejněna revize českého tempa růstu HDP za třetí kvartál. První odhad produktu ukázal silný meziroční růst o velikosti 4,3 %, který předčil očekávání na 4,2 %. Český statistický úřad poukázal na to, že produkt byl tažen zejména zpracovatelským průmyslem, s významným přispěním stavebnictví a obchodu. Na výdajové straně pak působily ve prospěch růstu expandující investiční aktivita, zahraniční poptávka a spotřeba domácností.

Pokud nebude revize výrazně horší, resp. lepší, neměli bychom se dočkat žádných výraznějších výkyvů jak na eurokoruně, tak i na dolarkoruně.

​Eurodolar si udržel včerejším sentiment, který vyzněl ve prospěch dolaru. Aktuálně se obchoduje na úrovni 1,061 EURUSD. V rámci eurozóny, tak Spojených států nebyla zveřejněna žádná významná data.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter