RoklenFx: Koruna před výzvou běžného účtu. Je kam posílit?

Eurokoruna zahajuje středu v pásmu 27,02 až 27,025 EURCZK. Dolarkoruna se po včerejším posílení americké měny obchoduje na 23,79 USDCZK. Eurodolar pak rovněž pocítil sílu tzv. greenbacku, která devizovou dvojici dostala na 1,135 EURUSD.

Během včerejšího dne nepřišla z české ekonomiky žádná data. Dnes nás čeká výsledek běžného účtu platební bilance. Ten by dle odhadů měl skončit přebytkem o velikosti 35 miliard korun. Pokud by reportovaná statistika, která je souhrnem ekonomických transakcí české ekonomiky se zahraničím, potvrdila dobrá čísla, dá se očekávat, že koruna zareaguje určitým zpevněním. To by však bylo omezeno intervenčním pásmem ČNB na 27,00 EURCZK.

Rozmezí pro eurokorunu by se tak mohlo pohybovat od 27,02 až 27,03 koruny za euro. Dolarkoruna by se pak měla držet mezi úrovněmi 23,73 až 23,86 USDCZK.

V rámci zahraničních trhů jsme se včera dočkali amerického indexu dovozních cen za březen, který skončil meziměsíčním propadem o -0,2 %. Následoval index cen dováženého zboží, který za tu samou dobu rovněž spadl o -0,2 %. Ve večerních hodinách byl reportován březnový deficit rozpočtu USA, který skončil dvojnásobně vyšší, což odpovídá 108 miliardám dolarů.

Dnes bude zveřejněna průmyslová produkce v eurozóně, kde se za únor čeká meziměsíční propad o -0,7 %, meziročně naopak růst o +1,3 %. V USA se pak dočkáme březnových maloobchodních prodejů, které by vyjma aut měly dosáhnout meziměsíčního nárůstu o +0,4 %. Následovat bude index cen výrobců. Ten by měl za tu samou dobu meziměsíčně i meziročně vzrůst o +0,3 %. Ve večerních hodinách pak bude zveřejněna tzv. Béžová kniha americké centrální banky.

Eurodolar by se tak měl během dne držet od 1,130 až 1,140 EURUSD.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter