Evropské výnosy rostou, americké o něco rychleji. Dolar si proti euru drží zisky kolem hranice 1,1700 EURUSD. Rizikovější měny jsou pod tlakem rostoucích amerických tržních sazeb. Koruna se obchoduje v lehké ztrátě těsně pod 25,45 za euro.

RoklenFx: Koruna probuzena. Ale na jak dlouho?

Stejně jako tomu bylo v pátek, i dnes se koruna těšila volatilitě, kterou jsme v posledních měsících pozorovali jen málo. Na páru s eurem se dostala až knad hranici 27,07 EURCZK, odkud zahájila sílící trend, který ji dostal až na aktuálních 27,06 koruny za euro. V případě dolaru jsme pozorovali „houpačku“. Z úrovni pod 24,20 USDCZK jsme se dostali až k 24,40 koruny za dolar, ovšem poté česká měna zpevnila až na 24,22 USDCZK.

Dnešní den byl na data opravdu bohatý. Jako první byla reportována lednová míra nezaměstnanosti, která skončila na 6,4 % při očekávání na 6,5 %. Jako další byla zveřejněna meziroční změna průmyslové produkce za prosinec. Data ukázala růst o velikosti +0,7 % při očekávání na 5,9 %. Výčet pokračuje bilancí zahraničního obchodu za stejný měsíc, která skončila v přebytku 0,5 miliardy korun. Predikce pracovala s deficitem o velikosti -3,5 miliardy.

Akční byla i ČNB, která zveřejnila objem prosincových intervencí. Ten skončil na více jak 41 miliardách korun, za celý rok 2015 pak intervence dosáhly bezmála 244 miliard korun.

V rámci zahraničních trhů jsme viděli prvotní posílení dolaru až pod 1,110 EURUSD. Poté však přišel zvrat, který pár dostal až k 1,117 dolaru za euro.

Z dat byl zveřejněn evropský index důvěry investorů Sentix, který skončil na 6 bodech při predikci na 7,04. V USA pak byla reportována změna indexu podmínek na pracovním trhu. Indikátor ukázal za leden zhoršení na 0,4 bodů.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

 

Newsletter