Výnos desetiletého amerického dluhopisu ochráněného o inflaci, tzv. TIPS, klesl pod -1,13 %. Dolar nehledě na to posiluje proti euru pod 1,1800 EURUSD. Procyklické měny oslabují, výprodejní tlak pozorujeme i u měn regionu. Koruna oslabuje nad 25,70 za euro.

RoklenFx: Koruna prolomila 27,10 EURCZK. Euro stále v plusu

Úterý se neslo ve znamení zpevnění české měny až k 27,095 EURCZK. Aktuálně se však již nachází zpět na 27,11 EURCZK. Na páru s dolarem jsme se dostali na 24,53 USDCZK. Eurodolar po předchozích dnech poklesu zaznamenal zvrat na euru, který devizovou dvojici dostal na 1,104 EURUSD.

Z českých dat nepřišla žádná. V rámci výroční konference o centrálním bankovnictví promluvil guvernér ECB Mario Draghi. Ten apeloval na to, aby měnové autority sladily svá opatření a čelily tak „destabilizujícím následkům rozdílného tempa ekonomického růst jednotlivých zemí a regionů.“

Ze Spojených států byla nejdůležitější konečná revize ekonomického růstu za první kvartál 2016. Původní predikce zlepšení na +1 % se ukázala jako chybná, když se konečné číslo zastavilo na +1,1 %. K tomuto výsledku přispěl především zahraniční obchod a investice.

Co se týče dalších dat, zklamáním byla osobní spotřeba, jež vykázala „pouhých“ +1,5 % oproti očekávání na +2 %. Jádrová verze pak ukázala +2 %. Následoval cenový deflátor, který za 1Q 2016 skončil na horších +0,4 %. Výčet uzavírá červnová spotřebitelská důvěra. V tomto případě bylo dosaženo 98 bodů.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter