RoklenFx: Koruna propadla na 24,40 za dolar

Česká koruna ztrácí půdu pod nohama proti dolaru, tlačena sílícím dolarem proti euru. Koruna se dnes propadá o 1,7 % na 24,4023 USDCZK a dosahuje denního minima. Ztráty jsou zde ve vleku silného dolaru proti euru, který také posiluje výrazně o 1,75 % na 1,1142 EURUSD. Od včerejšího odpoledního minima 1,1407 si dolar připisuje skokově přes 2 %, což je opět pro měnové trhy silný pohyb. Za pohybem stojí hlavně silná makrodata z USA (a to zejména ta včerejší, protože dnešní čísla o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby byla slabší), která obnovila myšlenku rozdílnosti měnových politik mezi oběma břehy Atlantiku.

Možná dohoda s Řeckem opět navrací sílu evropským akciím a to s sebou nese zajišťovací obchod krátké pozice v euru. Technická analýza hraje tak svou roli, když se na euru nebezpečně vytvořil symbol dvojitého vrcholu na 1,14 EURUSD a hráči se tohoto chytli.

Zda se dolaru podaří obnovit růstovou trajektorii, budeme sledovat, a budou to každá makrodata z USA a dohoda s Řeckem, které udají tón. Posun eura pod 1,1050 dolaru může dodat další impuls americké měně a zavírání pozic požene tento růst dále. Pro dolarové býky ale ještě není vše vyhráno a kolísavost na trhu bude stále dominovat s pokračujícími zprávami.

Newsletter