RoklenFx: Koruna se odpoutala od 27,02

Koruna se po dlouhé době odpoutala od úrovně kolem 27,02 a posunula se až k úrovni téměř 27,08 EURCZK, s tím jak na trzích docházelo k výprodeji všeho, co se prodat dá, a ke zhoršování celkového sentimentu v obavách o stav globálního hospodářství. Panuje obava, že pokud zpomalování čínské ekonomiky dopadne na Německo, bude to mít zprostředkovaně negativní vliv i na naši ekonomiku. Nicméně, situace se zdá již klidnější a koruna dnes ráno opět osciluje kolem úrovně 27,04. Pro dnešek tedy očekáváme obchodování v pásmu 27,02 – 27,10.

Seidler (ING): Intervence ČNB zesílily na desítky miliard Kč

Ekonomové: Propad trhů pomůže ČNB i hrozí ekonomice

Proti americkému dolaru, který během včerejšího dne spadl zhruba o 2 %, dnes koruna umazává část připsaných zisků a aktuálně vůči včerejšímu závěru slábne o 0,5 % na 23,44 USDCZK.

Dolar včera zažil parádní sešup. Výprodeje na akciových trzích vyvolané čínskou panikou ho poslaly do kolen. Zároveň klesá šance na zvýšení sazeb v USA již v září, a tak dolar schytává jednu ránu za druhou. Uvidíme, jak se celá situace a hlavně právě výprodeje na akciových trzích projeví ve spotřebitelské náladě (index spotřebitelské důvěry Conference board). Situace by se již měla uklidňovat, i když krátkodobě může dolar ještě nějaké šrámy utržit. Aktuálně se k euru mírně zotavuje na 1,1555 EURUSD.

Z dalších důležitých dat bude dnes zveřejněn německý index podnikatelského klimatu Ifo (odhad 107,6) a za USA ještě prodeje nových domů. Zde se čeká růst z 482 tis na 510,5 tis. Německá ekonomika podle dnes potvrzených údajů rostla ve druhé čtvrtině roku o 0,4 procenta a v meziročním srovnání pak o 1,6 procenta.

Německá ekonomika dál silně spoléhá na vývoz

Newsletter