Z ekonomického kalendáře nás odpoledne čekají už jen data ohledně žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Dopoledne zveřejněný index cen výrobců za eurozónu (výsledek výrazně nad očekávání) euru pomáhá na silnější úrovně. Hlavní měnový pár se přibližuje hranici 1,1350 EURUSD. Koruna se posunula do okolí 25,40 EURCZK. Zlotý pokračuje v prudkém posilování a na páru s eurem se posunul do okolí hranice 4,60 EURPLN.

RoklenFx: Koruna se sune blíž závazku ČNB, dolar čeká na data

Česká koruna osciluje poslední dny v pásmu 27,15 – 27,20 za euro. Dnešní kalendář je prázdný na zajímavá makro data, a tak čekáme obchodování v podobném duchu s možným mírným posunem kurzu níž. Dnes ráno se pohybuje na úrovni 27,14 EURCZK.

Událostí dne bude odpolední zveřejnění statistik s amerického trhu práce (ve 14:30). Zpráva včetně údaje o míře nezaměstnanosti a především tvorbě pracovních míst v americké ekonomice bude důležitá jak pro nasměrování dolaru, který včera po horších datech (index nákupních manažerů v průmyslu ISM) oslabil až k úrovni 1,1205 za euro, tak hlavně pro očekávání zvyšování sazeb v USA. Dobré číslo by mohlo povzbudit očekávání růstu sazeb ještě letos (prosinec). To by byla pozitivní zpráva pro dolar a ten by mohl své včerejší ztráty postupně umazat. Dnes ráno se obchoduje kolem úrovně 1,1175 EURUSD.

Výdaje v americkém stavebnictví v srpnu +0,7 %, jsou nejvyšší za 7 let

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Newsletter