RoklenFx: Koruna si sáhla k 27,20 za euro, končí silnější

Šance na dohodu v „ poslední minutě“ s Řeckem táhla riziková aktiva v Evropě nahoru a evropská měna posílila na své dvoudenní maximum 1,12 EURUSD. Vstřícný krok Bruselu a série zrušených schůzek nebo televizních vystoupení klíčových evropských politiků podtrhuje, že se něco děje a zprávy přes noc mohou obrátit vývoj za posledních 48 hodin. Zda se toto naplní a nedojde zítřejším ránem opět ke zklamání na trzích, je otázka jiná. Podle posledních zpráv se na 19 hodin chystá telekonference ministrů financí eurozóny, aby prodiskutovali poslední žádost Atén o nový (v pořadí třetí) záchranný program na dva roky. 

Eurodolar tak končí den poblíž svých denních maxim na 1,1185, euro dokázalo odvrátit snahu o vytvoření slabšího momentu během dne, když testovalo úroveň 1,1135.

Silný růst HDP za první kvartál a lepší sentiment na trzích pomáhá i koruně a ta sílí zpět k hodnotám z minulého týdne. Za den si připisuje mírný zisk a ke konci obchodování v Praze se pohybuje na svých denních maximech na 27,23 EURCZK (po testování 27,20). Proti dolaru se dnes dařilo, v podvečer ale koruna slábne o 0,25 % na 24,35 USDCZK. Zde se situace za posledních 24 hodin zklidnila, tak jako na hlavním měnovém páru EURUSD.

Newsletter