RoklenFx: Koruna sílí zpět k 27,24. Otestuje euro minima?

Koruna se po včerejším oslabení k hranici 27,3 EURCZK opět navrátila k hodnotám z minulého týdne a osciluje poblíž svých letošních maxim. Solidní makro data a role bezpečného přístavu v současném zjitřením prostředí korunu drží v kurzu. Dnešní lepší než očekávaná data o náladě mezi manažery potvrzují sílu ekonomiky. Koruna se tak dnes ráno obchoduje na 27,24 a zpovzdálí sleduje hlavní zprávy o Řecku.

Český průmysl v kondici, zaměstnanost rekordní

I přes ranní pokles eura proti dolaru o 0,3 % k 1,1100 EURUSD, si euro podrželo svůj první kvartální růst od roku 2014. Pravda je, že se při včerejším závěru nepodařilo udržet solidní denní růst k úrovni 1,1200 a euro korigovalo přílišnou míru optimismu. Pokračující titulky z Řecka budou nadále poutat pozornost dnešního dne, ale budou to americká data o tvorbě pracovních míst, která budou mít svůj zásadní podíl na pohybu eurodolaru.

Pravidelné jednání ECB o pokračující pomoci řeckým bankám v rámci programu ELA bude to, co budou trhy dnes sledovat na této straně Atlantiku. Konferenční hovor mezi evropskými ministry financí v 11:30 přinese svou denní dávku hlavních zpráv, ze kterých trh začíná být unaven. Pokud se naplní scénář silnějších dat ze zámoří a téma rozdílnosti monetárních politik na obou březích Atlantiku se navrátí, euro může otestovat pondělní ranní minima poblíž 1,105 EURUSD.

Řecko v platební neschopnosti – sledujeme ONLINE

Newsletter