RoklenFx: Koruna silná u 27,20. Nachytá Fed trhy nepřipravené?

Česká koruna k euru posiluje na nová letošní maxima a nepatrně překračuje maxima z března 27,233 EURCZK. Slova guvernéra ČNB Singera z minulého týdne o tom, že trh zatím neotestoval zakotvení na 27,00, tak na trhu našla odezvu a koruna se dostává na dohled úrovně kurzového závazku. Před večerním závěrem zasedání Fedu si tak česká měna připisuje zisk 0,12 % proti euru.

Dolar před vystoupením guvernérky Yellen zůstal bez větších pohybů a na obchodování s korunou neměl zásadní vliv. Koruna tak končí den s mírným ziskem na 24,230 USDCZK. Za zmínku stojí slova ex-prezidenta Klause, který se klasicky přiklonil k táboru euro-skeptiků a nedoporučil překotný úprk do eura.

Klaus: Euro krizi zhoršilo. ČR nemá kam spěchat

Zprávy z Řecka se dnes konečně upozadily a trh se soustředí na Fed. Dolar ovšem proti euru nevytvořil zásadní moment a EURUSD se obchoduje s nepatrnou ztrátou 0,1 % na 1,1234. Kde nabral dolar sílu, bylo proti japonskému jenu, ale na euru platí současný pat. Zda se podaří guvernérce Yellen rozhoupat stojaté vody prohlášením, se necháme překvapit. Ve hře je samozřejmě i překvapivý tah a to zvýšení sazeb již na dnešním zasedání. Guvernérka by se tak zbavila určité pasti, do které se dostala, a tlaky, které na Fed působí, by nechala za sebou. To by samozřejmě nachytalo trhy nepřipravené a zítřejší obchodování by se neslo ve výrazném šok-módu. 

Newsletter