RoklenFx: Koruna silnější, ČNB připravena na záporné sazby

Úterý zahajuje eurokoruna v pásmu 27,025 až 27,035 EURCZK. Na páru s dolarem se koruna po včerejším posílení americké měny nachází na 24,02 USDCZK. Eurodolar se aktuálně pohybuje na 1,125 EURUSD.

Ze včerejších událostí byl klíčový rozhovor guvernéra ČNB Miroslava Singera. Ten pro agenturu Reuters uvedl, že centrální banka je sice právně a technicky připravena zavést negativní sazby, ale z mnoha jiných důvodů k tomu nechce přistoupit. Na otázku, za jakých podmínek by tedy záporné sazby mohly být zavedeny, neodpověděl.

V závěru rozhovoru nakonec zopakoval, že ČNB nebude následovat tzv. švýcarský scénář náhlého opuštění svého devizového závazku, jelikož není nucena minimalizovat ztrátu z hospodaření jako má v mandátu Švýcarská centrální banka.

Dnes nás z české ekonomiky nečekají žádná data. Eurokoruna by se mohla pohybovat od 27,020 až 27,045 EURCZK. Dolarkoruna pak od 23,92 až 24,12 USDCZK.

Co se týče dění v zahraničí, nejprve přijde německé indexy PMI výrobního sektoru a služeb. V prvním případě se očekává výsledek 50,8 bodů, ve druhém pak 55. Následovat bude IFO index podnikatelského klimatu, kde predikce pracuje se 106 body. Výčet pak uzavírá německý ZEW index, který by mohl skončit na 54 bodech.

Ve Spojených státech bude rovněž uveden index PMI výrobního sektoru, který by měl vzrůst na 51,6 bodů.

Rozmezí pro eurodolar by se mělo pohybovat od 1,117 až 1,130 EURUSD.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter