RoklenFx: Koruna slábne na 24,15, „kauza Řecko“ vyprchává

Evropská měna dnes zahájila den poklesem až pod úroveň 1,1250 EURUSD. Euro tak proti dolaru ztrácí již třetí den v řadě, hlavní důvodem je podle agentury Bloomberg zavírání dlouhých eurových pozic, neboť investoři berou dluhový problém Řecka již za uzavřený a nezajímavý. Evropští představitelé po včerejších jednáních, včetně předsedy EK Junckera, věří v dosažení dohody do konce týdne.

Trhy se nyní spíš soustřeďují na rozdílnost politik centrálních bank Fed a ECB. Zatímco ECB bude nadále pokračovat v kvantitativním uvolňování, Fed již déle přemítá, kdy bude nejlepší úrokové sazby zvednout, a to poprvé od konce roku 2008. Nicméně, i tak je s ohledem na zprávy z Řecka nutné očekávat silnou volatilitu na měnovém páru EURUSD, tohoto tématu jsou plná všechna informační média.

Koruna proti euru včera mírně posílila společně s ostatními středoevropskými měnami PLZ a HUF, nyní se obchoduje okolo hodnot 27,20 za euro. Vývoj k dolaru dál opisuje pohyby eura k dolaru a koruna tak dnes slábne zpět nad 24,00 USDCZK, aktuálně na 24,1550.

Newsletter