RoklenFx: Koruna slabší. Hranice 27,04 za euro prolomena

Dnešní den byl na devizových trzích poměrně bouřlivý. Koruna na obou hlavních párech zaznamenala oslabení. V odpoledních hodinách eurokoruna dokonce prolomila hranici 27,04 EURCZK. Poté však opět chytila sílu, což vedlo k posunu k aktuální hodnotě na 27,031 za euro. Na dolaru proběhla poměrně silná rally. Dolarkourna vystoupala až na 23,94 USDCZK, eurodolar se pak dostal pod 1,130 EURUSD. Aktuálně se nachází na 1,128 dolaru za euro.

Z české ekonomiky byl zveřejněn výsledek běžného účtu platební bilance. Data ukázala, že za únor bylo dosaženo rekordního přebytku 43,96 miliard korun. Hlavním tahounem pozitivních čísel byla především aktivní bilance zboží a služeb. Ta za první dva měsíce totiž dosáhla o téměř 7 % vyššího přebytku, než tomu bylo během minulého roku. Příznivý stav má na „svědomí“ především oslabená koruna, rovněž i levnější ropa a pohonné hmoty.

Ze zahraničí pak přišla statistika o únorové průmyslové produkci v eurozóně, která se meziměsíčně propadla o -0,8 %, meziročně pak zpomalila na +0,8 %. Ze Spojených států byl reportován index cen výrobců. Ten za březen meziměsíčně klesl o -0,1 %, meziročně byl pozorován propad o stejné velikosti. Následovaly březnové maloobchodní prodeje, která skončily na -0,3 %, vyjma aut pak vzrostly o +0,2 %.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter