RoklenFx: Koruna slabší na 27,043 za euro. Americká data smíšená

Koruna během dne oslabila na 27,043 EURCZK. Na páru s dolarem se drží na 23,90 USDCZK. Eurodolar se v závěru dne obchoduje na 1,131 EURUSD.

Ve čtvrtek nepřišla z české ekonomiky žádná data. Z Evropy jsme se dočkali německé míry nezaměstnanosti, která za duben skončila na 6,2 %. Následovala statistika z eurozóny. Jako první přišla dubnová důvěra spotřebitelů, která setrvala na -9,3 bodech. Ekonomický sentiment za ten samý měsíc se zlepšil z 103,4 bodů na 103,9. Výčet pak uzavírá německý index cen spotřebitelů. Ten v dubnu skončil meziměsíčním propadem o -0,2 %, meziročně pak rostl o +0,1 %.

Ze Spojených států přišla smíšená data. Dobře se vyvíjel deflátor spotřebitelských cen, který za první kvartál skončil lepším růstem o velikosti +2,1 %. Pozitivnější výsledek hlásí i HDP cenový deflátor, který skončil na +0,7 %.

Horší čísla naopak přišla v podobě prvního odhadu amerického HDP za 1Q 2016. Ukázalo se, že zpomalení spotřebitelských výdajů a firemních investic srazilo produkt na +0,5 %, přičemž očekáváno bylo +0,7 %. Negativně se na produktu podepsalo především zpomalení spotřebitelských výdajů, stejně tak i propad firemních investic.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter