Na devizových trzích je patrní rizikově averzní nálada projevující se v silnějším dolaru. Ten proti euru testuje hranici 1,1700 EURUSD. Risk-off sentiment oslabuje měny regionu. Koruna se posunula k úrovni 25,40 za euro.

RoklenFx: Koruna slabší pod vahou dat, rovněž padá i dolar

Dnešní den nevyzněl pro korunu moc pozitivně. Z ranního pásma 27,02 až 27,03 EURCZK jsme byli svědky posunu eurokoruny až k hranici 27,05 koruny za euro. Aktuálně se pár pohybuje na 27,048 EURCZK. V případě dolarkoruny jsme se dostali až 24,65 USDCZK, poté ovšem přišel pád až k hodnotě 24,48 koruny za dolar.

Za dnešním oslabením stála horší data ohledně důvěry v českou ekonomiku. V únoru se souhrnný ukazatel propadl o 1,3 bodů až na 97,1. Za tímto pádem stojí především (ne)důvěra spotřebitelů, jelikož ti nevnímají letošní ekonomický vývoj natolik silný, jako tomu bylo minulý rok.

Během dne přišlo rovněž vyjádření guvernéra ČNB Miroslava Singera. Ten zopakoval, že negativní úrokové sazby nejsou ideální nástroj k podpoření růstu české inflace. Stejně tak prohlásil, že si nedovede představit načasování oznámení konce prováděných intervencí.

Na eurodolaru jsme pozorovali oslabení americké měny až na 1,104 EURUSD. Z dat byl zveřejněn americký index PMI sektoru služeb, který v únoru klesl z 53,2 bodů na 50,1. Následovaly prodeje nových domů za leden, kde se reportovaná čísla zastavila na poklesu o velikosti 9,2 %.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter