RoklenFx: Koruna slabší. Pomůžou ji ukazatele důvěry?

Poslední pracovní den tohoto týdne zahajuje koruna na páru s eurem slabší v pásmu 27,04 až 27,045 EURCZK. Ve dvojici s dolarem se aktuálně nacházíme na 24,20 USDCZK. Eurodolar se i dnes nese ve znamení slabšího eura, což odpovídá hodnotě na 1,117 EURUSD.

Během včerejšího dne nepřišla z české ekonomiky žádná data. Dnes nás čekají výsledky indikátorů důvěry. Jako první se můžeme těšit na index spotřebitelské důvěry, následovat bude ten samý ukazatel ovšem v případě podniků. Vše zpečetí souhrnný indikátor důvěry v ekonomice.

Rozmezí pro eurokorunu by se mohlo pohybovat od 27,03 až po 27,06 EURCZK. V případě dolarkouny bychom se mohli nacházet v pásmu 24,4 až 24,30 USDCZK.

Co se týče dění v zahraničí, dočkali jsme se vyjádření člena ECB a guvernéra německé centrální banky Jense Weidmannna. Podle něj by se Evropská centrální banka neměla zaměřovat pouze na co nejrychlejší zvyšování inflace. Znepokojovat by ji v současné době měly naopak nízké zisky bank, protože ty snižují účinnost její měnové politiky.

Dnešní den bude posledním obchodní na většině hlavních trhů před nadcházejícími velikonočními svátky. Z Evropy bude zveřejněn německý Markit PMI index aktivity ve službách, který by měl vzrůst na 55 bodů. Následovat bude Markit/BME PMI index aktivity v německém průmyslu a jeho souhrnné vyjádření. V prvním případě se očekává nárůst na 50,8 bodů, ve druhém pak na 54,2. ECB pak zveřejní svůj pravidelný ekonomický bulletin.

Ze Spojených států nás čekají únorové zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby, kde se čeká propad o -2,5 %. Ten samý indikátor v jádrovém vyjádření, tedy vyjma dopravních prostředků, by měl skončit na -0,3 %.

Eurodolar by se pohybovat v rozmezí 1,110 až 1,122 EURUSD.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter