RoklenFX: Koruna smíšená, boj euro vs. dolar pokračuje

O sváteční den obohacený týden startuje česká koruna od stabilní úrovně 27,03 EURCZK, na páru s dolarem je pak poznatelně slabší, což odpovídá hodnotě 25,18 USDCZK. Trhy budou zasaženy útoky v Paříži.

Vše k tématu: Útoky v Paříži

Pařížský horor: Jak otřese trhy a ekonomikou Francie?

 Po pátečních odhadech hrubého domácího produktu české ekonomiky, který skončil nad očekávání na 4,3 %, se dnes dočkáme indexu cen výrobců za říjen. Očekává se, že tento ukazatel meziročně poklesne o 3,8 % při předchozích -4,2 %, meziměsíčně pak o 0,1 % oproti minulým -0,7 %.

Rozmezí pro eurokorunu by se mohlo pohybovat od 27,015 až po 27,035 koruny za euro. V případě dolarkoruny pak od 25,150 až 25,210 USDCZK.

Eurodolar zahajuje pondělí lehce slabší od 1,729 EURUSD, kam se dostal z pátečních hodnot na 1,0763 dolaru za euro.

Hlavním fundamentem páru stále setrvává divergence evropské a americké měnové politiky. Dnes bude navíc aktuální pravidelný report Bundesbank, v rámci eurozóny pak budou zveřejněny údaje harmonizované inflace za říjen, kde trh předpokládá žádnou meziroční změnu. Ve Spojených státech bude reportován newyorský Empire State index.

V úterý bude zveřejněn ZEW index současné situace a ekonomického sentimentu za listopad jak pro Německo, tak pro celou eurozónu. Ve Spojených státech bude reportován index spotřebitelských cen, kde se meziměsíčně čeká nárůst o 0,2 %. V neposlední řadě budou zveřejněny i údaje o průmyslové výrobě, kde je konsensus nastaven na meziměsíční růst o velikosti 0,1 %.

Eurodolar by se tak mohl pohybovat v rozmezí 1,070 až 1,076 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter