RoklenFx: Koruna stabilní, dolar na 1,138 za euro

I ve středu se koruna na páru s eurem drží kolem hranice 27,02 EURCZK. Dolarkoruna se pak obchoduje na 23,72 USDCZK.

Během včerejšího dne jsme se dočkali klíčových dat ohledně tempa růstu české inflace. Ukazatel měřený indexem cen spotřebitelů v dubnu vykázal meziměsíční setrvání na +0,3 %. Meziročně však přišel o poznání lepší výsledek na +0,6 %, zatímco predikce pracovala s +0,3 %,

Reportovaná data tak předčila nejen očekávání analytiků, ale rovněž i prognózu samotné České národní banky, což je z hlediska aktuální podoby měnové politiky pozitivní zpráva. Hlavním motorem růstu cen byly alkoholické nápoje, tabák, oděvy a obuv.

Dnes nás z české ekonomiky nečekají žádná data. Eurokoruna by se tak mohla pohybovat v pásmu 27,02 až 27,04 EURCZK. Dolarkorunu vidíme v rozmezí 23,65 až 23,79 USDCZK.

Eurodolar se momentáně nachází na 1,139 EURUSD.

Včera bylo zveřejněno pouze pár fundamentů ze Spojených států. Jako první přišel index NFIB sledující optimismus malých podniků. Ten v březnu skončil na lepších 93,6 bodech. Následovaly březnové velkoobchodní tržby, které vykázaly rovněž lepší výsledek, a to +0,7 %.

Ve středu bude dění ještě chudší. Z USA se dočkáme pouze týdenní změny žádostí o hypotéky. Ve večerních hodinách pak bude reportována dubnová bilance federálního rozpočtu.

Rozmezí pro eurodolar by se tak mohlo pohybovat od 1,134 až 1,144 EURUSD.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter