RoklenFx: Koruna startuje na 27,09 za euro. Německo čeká ZEW

Koruna zahájila úterní obchodní seanci na úrovni 27,09 EURCZK. Závěrem včerejšího dne skokově posílila, a to až na 27,08-09 koruny za euro, kde se vesměs ustálila i během dnešního rána.

Včerejší relativně klidný den nepřinesl z domácí ekonomiky žádná signifikantní data, což je scénář, který nás čeká i dnes. Z důležitých dat sousedních zemí lze zmínit Německo, kde bude zveřejněn index ekonomického sentimentu ZEW. Po horších datech z oblasti průmyslu našeho významného obchodního partnera se dá očekávat, že i tento ukazatel bude horší, což by mohlo být negativní i pro Českou republiku. Za září se hodnota indexu ZEW zastavila na 12,1 bodech, přičemž predikce za říjen hovoří o pouze 6,5 bodu.

Faktem ale zůstává, že reakce na dnešní německá data nebývají v případě koruny nijak výrazná. Proto se dá čekat, že si česká měna udrží svůj současný převážně posilující trend. Rozmezí pro dnešní den by se mělo pohybovat kolem úrovní 27,09-27,11 EURCZK. Pro měnový pár USDCZK se pak čeká 23,80-23,90 koruny za dolar.

Eurodolar odstartoval úterý na úrovni 1,137 EURUSD. Včerejší den byl pro tento měnový pár z hlediska fundamentů poměrně chudý. Vyjma projevu dvou představitelů Fedu, Dennise Lockharta a Charlese Evanse, kteří poukázali na fakt, že potřebná data pro navýšení sazeb budou k dispozici spíše v prosinci než v říjnu, se nic významnějšího nestalo.

Dnešek bude pro dolar znovu datově chudší. Opět promluví dva zástupci Fedu, Bullard a Dudley, a bude zveřejněn NFIB optimismus malých podniků. Nečeká se, že by ani jedna z těchto událostí měla mít jakkoliv silný kurzotvorný charakter. Eurodolar by se tak dnes mohl pohybovat v rozmezí 1,135-1,140 dolaru za euro.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Newsletter