RoklenFx: Koruna utržená ze řetězu, dolar opět bez šťávy

Dnešní den byl na devizových trzích opět poměrně volatilní. V brzkých ranních hodinách koruna vypadala, že se bude držet na úrovni lehce nad 27,03 EURCZK. Poté však přišlo její oslabení, jež pár dostalo až nad 27,07 koruny za euro. Aktuálně se eurokoruna pohybuje na 27,03 EURCZK. V případě dolaru jsme pozorovali naopak posílení české měny, a to až na aktuálních 23,79 USDCZK.

Co se týče vývoje v zahraničí, i nadále panuje nervozita, která poškozuje především americkou měnu. Investoři se její vinou obrací směrem k bezpečným přístavům, jako je například euro či japonský jen. Eurodolar tak během dnešního dne vystoupal až na 1,136 EURUSD.

Čtvrtek byl na data chudý. Z České republiky nepřišla žádná, ze zahraničí byla reportována pouze týdenní změna žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA, která skončila na 269 tisících. Dnes rovněž promluvila guvernéra Fedu Janet Yellenová. Ta ve svém vystoupení před bankovním výborem poznamenala, že americká centrální banka se opět zaobírá negativními sazbami, tudíž nelze zcela vyloučit jejich zavedení.

Tento výhled pak, byť jen minimálně, naznačil i vývoj futures zaměřujících se na federální sazby. Během dnešního dne se totiž ukázalo, že někteří investoři věří, že Fed v rámci letošního roku přikročí ne k navýšení úroků, ale nýbrž k jejich osekání.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter