RoklenFx: Koruna? Vůči dolaru nejsilnější od října 2015

Pondělí bylo na eurokoruně poměrně klidné. Pár se i nadále udržel v pásmu 27,02  až 27,025 EURCZK, a to i přes horší výsledek březnové inflace. Zajímavější dění bylo na dolarkoruně. Díky dalšímu oslabení americké měny jsme se dostali na nejnižší úrovně od října 2015. Aktuálně se devizová dvojice obchoduje na 23,64 USDCZK. Eurodolar se pak obchoduje na 1,143 EURUSD.

V dopoledních hodinách byla zveřejněna již zmiňovaná česká inflace za březen měřená indexem cen spotřebitelů. Ukázalo se, že za minulý měsíc ceny opět klesly, a to o -0,1 %. Meziročně pak růst cen zpomalil na +0,3 %, přičemž očekávání byla nastavena na +0,5 %. Hlavním motorem propadu byly opět ceny ropy, potažmo pohonných hmot. Svou roli ovšem sehrálo i mléko.

Výsledek byl horší i z hlediska prognózy ČNB, která pracovala s čísly o 0,6procentního bodu vyššími. Čeští centrální bankéři tak pravděpodobně budou ve svých nadcházejících vyjádřeních zdůrazňovat protiinflační rizika vůči prognóze a politice ČNB ve snaze opětovně dostat korunu od intervenční úrovně.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

 

Newsletter