RoklenFx: Koruna výrazně slábne až k 27,09 za euro

Koruna má za sebou na páru s eurem oslabení až k 27,09 EURCZK. V případě dolarkoruny se projevila nervozita, která srazila americkou měnu, a to až na 24,09 USDCZK. Obdobný scénář byl pozorován na eurodolaru, který se aktuálně obchoduje na 1,124 EURUSD.

Z domácího dění jsme se dnes dočkali kritiky prezidenta Zemana, který se pustil do politiky dlouhodobě slabé koruny. Ta podle něj vede české exportéry k lenosti, ke snižování inovačních impulzů i produktivity práce a ke ztrátě konkurenceschopnosti.  Tato slova zazněla při dnešním zahájení 4. ročníku Festivalu exportu CZ 2016.

V rámci zahraničí byla reportována obchodní bilance eurozóny, která skončila přebytkem o velikosti 28 miliard euro. Z USA přišel index cen výrobců, který vykázal meziroční propad o -0,1 %, meziměsíčně pak mírně vzrostl na +0,4 %. Průmyslová výroba americké ekonomiky pak klesla pod očekávání, a to o -0,4 %.

Aktuálně se již čeká na rozhodnutí o amerických úrokových sazbách a následnou tiskovou konferenci, kde vystoupí guvernérka fedu Janett Yellenová.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter