RoklenFx: Koruna zpět na 27,15 za euro. Americké HDP překvapilo

Koruna i přes včerejší krátké posílení pod 27,10 za euro spadla zpět na 27,15 EURCZK. Dolarkorunu pak najdeme na 24,56 USDCZK.

Během včerejška žádná česká data nepřišla ani středa nebude jiná. Eurokoruna by se tak měla držet od 27,08 až 27,17 EURCZK. Dolarkorunu vidíme v pásmu 24,48 až 24,64 USDCZK.

Eurodolar má za sebou den ve znamení zpevnění evropské měny. Momentálně se nachází na 1,105 EURUSD.

V úterý promluvil v rámci výroční konference o centrálním bankovnictví guvernér ECB Mario Draghi. Ten apeloval na to, aby měnové autority sladily svá opatření a čelily tak „destabilizujícím následkům rozdílného tempa ekonomického růst jednotlivých zemí a regionů.“

Ze Spojených států byla nejdůležitější konečná revize ekonomického růstu za první kvartál 2016. Původní predikce zlepšení na +1 % se ukázala jako chybná, když se konečné číslo zastavilo na +1,1 %. K tomuto výsledku přispěl především zahraniční obchod a investice.

Co se týče dalších dat, zklamáním byla osobní spotřeba, jež vykázala „pouhých“ +1,5 % oproti očekávání na +2 %. Jádrová verze pak ukázala +2 %. Následoval cenový deflátor, který za 1Q 2016 skončil na horších +0,4 %. Výčet uzavírá červnová spotřebitelská důvěra. V tomto případě bylo dosaženo 98 bodů.

Dnes bude v rámci Evropy reportován německý index spotřebitelských cen, který by v červnu měl skončit meziměsíčním růstem o +0,2 %, meziročně pak o +0,3 %. Z USA se dočkáme květnových osobních příjmů a výdajů, které by v prvním případě měly ukázat +0,3 %, ve druhém +0,4 %. Seznam pak uzavře jádrový index výdajů na osobní spotřebu. Ten by za květen měl reportovat meziměsíčně +0,2 %, meziročně pak +1,7 %.

Eurodolar by se tak měl pohybovat v rozmezí 1,096 až 1,112 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter