Evropské i americké výnosy klesají. Dolar obrátil do zisku pod 1,0850 za euro. Koruna zpevnila pod 25,35 za euro.

RoklenFx: Koruna zůstává pod tlakem u 27,25 za euro

Koruna se po zasedání ČNB z minulého čtvrtka dostala pod tlak a oslabila až do pásma 27,20 – 27,30 EURCZK, kde setrvává i v úvodu nového obchodního týdne (včera se na pražské burze z důvodu svátku neobchodovalo). Vypadá to, že bankovní rada je ochotna svůj kurzový závazek bránit všemi prostředky a pravděpodobně déle než do uvažované druhé poloviny roku 2016. Vzhledem k dobrým fundamentům české ekonomiky čekáme mírnou korekci ztrát, nicméně od testování hladiny kurzového závazku si koruna asi na čas oddychne.

Dolaru se po slovní podpoře ze strany členů vedení centrální banky Fed, J. Yellen a D. Lockharta, podařilo umazat většinu ztrát. Dnes ráno se pohybuje na úrovni 1,1270 EURUSD, k euru mírně slabší. Podpořil jej i finální výsledek amerického HDP za druhý kvartál letošního roku.

Dnešní zveřejňovaná makro data (index cen bydlení a spotřebitelská důvěra) by měla hrát spíše ve prospěch dolaru, a pokud se k tomu přidají i dobré páteční statistiky z amerického trhu práce, vzroste opět šance na zvýšení sazeb v USA do konce letošního roku. Očekáváme tedy spíše posilující dolar.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Newsletter