Z ekonomického kalendáře nás odpoledne čekají už jen data ohledně žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Dopoledne zveřejněný index cen výrobců za eurozónu (výsledek výrazně nad očekávání) euru pomáhá na silnější úrovně. Hlavní měnový pár se přibližuje hranici 1,1350 EURUSD. Koruna se posunula do okolí 25,40 EURCZK. Zlotý pokračuje v prudkém posilování a na páru s eurem se posunul do okolí hranice 4,60 EURPLN.

RoklenFx: Koruna zůstává silná u 27,20 za euro

Česká koruna se zkraje dnešního obchodování snažila dosáhnout nových letošních maxim a v jednu chvíli se obchodovala na úrovni 27,2 EURCZK. Tím se dostala na dohled maxim z března letošního roku. Své zisky zde ale ráno neudržela a vrátila se k úrovni 27,23. Aktuálně se pohybuje v tomto rozpětí. I přes skutečnost neotestování hranice 27,00 se koruně daří držet na silných úrovních a potvrzuje se, že konec dividendového období pomáhá.

Dolaru se včera v závěru obchodování podařilo odvrátit pokles přes 1,14 EURUSD a dnes ráno posiluje až k 1,1318 a smazává většinu ztrát po zprávě z Fedu. Jedná se spíše o korekci a mírnou averzi k riziku před víkendem. Situace s Řeckem se zatím nepohnula a pondělní summit může napovědět více o tom, co se domluví přes víkend. Zprávy o rozšíření programu pomoci do prosince a půjčky bez Mezinárodního měnového fondu naznačují, že dohoda je stále na stole. Obrázky přenášené hlavními ekonomickými médii z ulic Atén, kde manifestují lidé proti odchodu země z eurozóny, také napovídají o pokračující kampani s výsledkem dohody.

Tsipras: Odchod Řecka by byl počátkem konce eurozóny

Řecké banky v pondělí už možná neotevřou

Newsletter