RoklenFx: Korunou mohou zahýbat slova guvernéra Singera

Česká koruna mírně oslabuje při ranním obchodování na 27,12 EURCZK a drží si nadále slabší momentum po slabých domácích makro datech ze středy v podobě průmyslu, maloobchodu a stavebnictví, která jsou zásadnější, než dnes zveřejněný další pokles nezaměstnanosti. Pokračující slabá sada dat z Německa jako hlavního obchodního partnera ČR může tento slabší moment umocnit. Dnešní vystoupení guvernéra ČNB Miroslava Singera na ekonomickém fóru bude trhem sledováno pro jakýkoliv poznatek o negativních sazbách, které se staly pro trh rizikem.

 

Vývoj na hlavní měnovém páru EURUSD zůstává v patu a dnešní ráno zůstává beze změny u 1,1250 EURUSD. Na trhu proti sobě působí dva hlavní faktory: velmi slabá data z Německa v podobě propadu exportu (a v předchozích dnech objednávek a průmyslu) a tím riziko prodloužení QE, které by vedlo k oslabení eura. Na druhé straně ale oddálení zvýšení sazeb v USA, které by mělo vzít také sílu z dolaru.

 

Pro další vývoj tak bude trh i na eurodolaru sledovat vystoupení centrálních bankéřů, zejména dlouho mlčícího prezidenta ECB.

Newsletter