RoklenFx: Korunou zamávala ČNB, dolarem slova Yellenové

Koruna dostala úder po tiskové konferenci guvernéra ČNB Singera. Ten nevyloučil, že ČNB uplatní záporné úrokové sazby, seriózní debata ale dle jeho slov probíhá zejména kolem prodloužení intervenčního režimu za druhou polovinu roku 2016. To nebyla dobrá zpráva pro korunu a ta oslabila až k úrovni 27,30 EURCZK.

Pro dnešek čekáme, že koruna bude ještě dále tyto negativní impulsy vstřebávat, nicméně pokud nepřijde další negativní překvapení, mohla by částečně zkorigovat své ztráty. V úvodu dne se koruna pohybuje u 27,20 EURCZK.

Euro včera v průběhu dne bez ohledu na smíšená data posílilo a zřejmě stále těžilo ze středečního prohlášení šéfa ECB Draghiho, podle něhož je zatím příliš brzy na další stimulační opatření v eurozóně. Nicméně tento efekt se brzy vyčerpá a převáží ekonomické fundamenty a proto věříme v postupné zisky dolaru. Ty nastoupily již po nočním vystoupení šéfky Fedu Jane Yellenové. Ta prohlásila, že většina členů FOMC včetně jí samotné očekává, že sazby půjdou nahoru ještě letos.  Zmírnila tak více holubičí vyznění projevu po samotném rozhodnutí o sazbách.

Eurodolar obchoduje u úrovně 1,1140 EURUSD. Z důležitých dat bude dnes ve 14:30 našeho času v USA zveřejněn finální údaj o HDP za druhé čtvrtletí a v 16:00 pak index spotřebitelské důvěry podle michiganské univerzity. Obojí se čeká pozitivní.

 

Newsletter