RoklenFx: Korunová rally pokračuje pod 27,03 za euro

Ve středu jsme byli svědky pokračování posilování koruny. Na páru s eurem byla prolomena hranice 27,03 EURCZK. Aktuálně se dvojice obchoduje na 27,024 koruny za euro. V případě dolarkoruny jsme se dostali až k úrovni na 23,85 USDCZK, ovšem poté přišel spád, který se zastavil na 23,75 za dolar. Obdobný scénář se opakoval i na eurodolaru, kde jsme se z hodnoty na 1,134 EURUSD dostali na 1,138 dolaru ze euro.

Z české ekonomiky přišla v ranních hodinách data o únorové obchodní bilanci. Ta nakonec skončila v přebytku o velikosti 22 miliard korun, což bylo mnohem než očekávání. Z Německa pak přišel index PMI aktivity ve stavebnictví, který skončila na 55,8 bodech. Následoval index PMI z maloobchodu, který vzrostl na 54,1 bodů.

Většina pozornosti se však upírá k večeru, kdy Federální rezervní systém zveřejní tzv. Minutes. Zápis z posledního zasedání banky by mohl přinést určité signály, jak se vedení dívá na aktuální vývoj ekonomiky a jaký převládá sentiment v případě pohledu na plánované navýšení amerických sazeb.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

 

Newsletter