RoklenFx: Korunu k 27,10 oslabila slova z ČNB

Koruna během dne mírně oslabovala. Z ranních 27,05 EURCZK sestoupila do blízkosti 27,10 k euru. Jejímu směru pomohla slova člena bankovní rady ČNB Lubomíra Lízala. Ten pro Bloomberg řekl, že vývoj v zahraničí vytváří desinflační rizika a centrální banka může být v budoucnu nucena ještě více uvolnit svou měnovou politiku. Závěr obchodování ale koruně přinesl zmírnění ztrát a návrat blíže ranním hodnotám.

Dnešek byl bohatý na makrodata, jejich výsledky ale na trh nepřinesly pozitivní náladu. Nejdříve bylo oznámeno číslo o důvěře investorů v německou ekonomiku, respektovaný ZEW index. Ten spadl na hodnotu 12,1 bodu při očekávání 18,3 bodu.

Výhled pro německou ekonomiku? Investoři nasazují černé brýle

Odpoledne byly v USA zveřejněny maloobchodní tržby, jenž zpomalily růst na 0,2 % proti očekávaným 0,3 %. Průmyslová výroba pak v srpnu klesla o 0,40 % proti červencovému růstu. V neposlední řadě byla zveřejněna podnikatelská nálada ve státě New York, jenž klesá na -14,67 bodu proti očekávaným -0,5 bodu. Celkově tedy nic pozitivního a uvidíme, jak se s takovouto sadou dat vypořádá Fed při svém rozhodování o nastavení monetární politiky.

Americký spotřebitel zůstal silný. Bude to Fedu stačit?

Dnes je přes všechny tyto události obchodování na eurodolaru relativně klidné v pásmu 1,1285 – 1,1330 a potvrzuje taktiku vyčkávání na rozhodnutí americké centrální banky.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Newsletter