RoklenFx: Měny paralyzovány. Koruna drží 27,30 k euru

Měnové trhy zůstávají v patové situaci a v pozoru ohledně dalšího vývoje s Řeckem, kde vývoj za posledních 24 hodin nabral vyšší otáčky. Včerejší večerní odjezd zástupců Mezinárodního měnového fondu z Bruselu po zprávách o nulovém posunu v jednání ze strany Řecka trhy přimělo zpozornět. Dnešní článek v německém Bildu o přípravách německé vlády na bankrot Řecka potvrzuje, že se snad dostáváme do závěrečné fáze tohoto příběhu.

Řecko dostalo na výběr: Ústupek, nebo bankrot

Euro v reakci na tyto zprávy nijak výrazně neslábne a zůstává na úrovních tohoto týdne. EURUSD dnešním ránem slábne o nepatrných -0,12 % na 1,1240. Kde je vidět pohyb a averze k riziku, jsou státní dluhopisy evropských států, které začínají opět růst a výnosy se navracejí níže ze svých letošních maxim. Odpolední sada marko dat ze zámoří napoví o stavu ekonomiky a opět rozvíří debatu o načasování zvednutí sazeb.

Koruna se dnes ráno obchoduje k euru beze změny na 27,3 EURCZK a drží si svůj týdenní pohyb i přes to, že se neodvažuje testovat letošní maxima. Dnešní den není bohatý na domácí zprávy a lze očekávat klidný závěr týdne.

Newsletter