Na devizových trzích je patrní rizikově averzní nálada projevující se v silnějším dolaru. Ten proti euru testuje hranici 1,1700 EURUSD. Risk-off sentiment oslabuje měny regionu. Koruna se posunula k úrovni 25,40 za euro.

RoklenFx: Měny řídí centrální banky, koruna sílí na 24,15 k dolaru

Česká koruna znovu posiluje a při brzkém ranním obchodování umazává ztráty z včerejšího závěru a posiluje pod 27,4 proti euru. Obchoduje se nyní uprostřed včerejšího rozpětí na 27,375 EURCZK a čeká na lepší likviditu po deváté hodině. I přes to bude dnes zajímavé sledovat, zda koruna naváže na včerejší pokus prolomit hranici odporu a otestovat svá nová maxima poblíž 27,3 EURCZK. Dnešní den bude o poznání chudší na zprávy z ČNB a nejsou zveřejněna žádná makro data. Proti dolaru koruna posiluje na týdenním maximum 24,2 USDCZK a existuje šance na otestování květnového a současně letošního maxima 24,00.

Singer vyburcoval korunu. Otestuje 27,00 k euru?

Tahounem toho vývoje proti dolaru je slábnoucí dolar proti euru. Dolar se ráno otočil ze zisku 1,1277 do ztráty a obchoduje se o 0,2 % níže přes hranici 1,13 EURUSD. Na trhu se potvrzuje více než zdrávo, jak představitelé institucí diktují trhu své myšlenky a trh je následuje. Tentokráte to byl japonský guvernér centrální banky Kuroda, který poslal jen o 2 % výše. Pouze zmínka o příliš slabém kurzu jenu proti dolaru trh poslala výše a potvrzuje se, že se nacházíme v době, kdy jsou to centrální bankéři, kteří si s trhem hrají dle potřeb svých monetárních politik.

Dolar tak slábne proti euru, když má stále na paměti slova prezidenta Obamy. Z Řecka pokračuje rozladění a dnes ráno se objevují zprávy, že tento týden se dohoda neuskuteční. Dokonce se hovoří o možném zrušení schůzky Merklová – Holland s řeckým premiérem Tsiprasem, která se má uskutečnit dnes. Zisky EURUSD tak budou stále omezeny a na trhu chybí jasný důvod pro výrazný pohyb od současné úrovně.

Newsletter