Dolar dnes ráno umazává část zisků nabraných po včerejším zasedání Fedu. Proti euru se obchoduje zpět nad hranicí 1,1700 EURUSD. Včerejší posílení dolaru posunulo korunu zpět k 25,40 za euro. Dnes ráno kurz nabírá zisky směrem pod tuto hranici.

RoklenFx: Na britské frontě klid? Euro dále zpevňuje

Čtvrtek se i přes probíhající britské referendum o brexitu nesl v poměrně klidném duchu. Euro zaznamenalo pod vahou představy o převaze zastánců setrvání Spojeného království v EU zpevnění, které ho na páru s dolarem dostalo až k 1,140 EURUSD. Poté však o něco spadlo, a to až k aktuálním 1,135 dolaru za euro.

Koruna rovněž zaznamenala krátké posílení k 27,035 EURCZK. Vzápětí se však vrátila zpět na 27,076 za euro. Dolarkoruna se pak obchoduje na 23,84 USDCZK.

Z české ekonomiky nepřišla žádná data. Z té evropské jsme se dočkali indexu Markit PMI průmyslu a služeb, a to z Německa a z eurozóny. V prvním případě výsledek ukázal 54,4 a 53,3 bodů, ve druhém 52,6 a 52,4 bodů.

Ze Spojených států jsme se dočkali Chicago Fed indexu národní aktivity, který skončil propadem o -0,51 bodů. Následoval index PMI průmyslu. Ten v červnu reportoval 51,4 bodů. Červnové prodeje nových domů skončily rovněž poklesem o -6 %. Výčet uzavírá předstihová indikátor, která skončil na -0,2 %.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter