RoklenFx: Nabitý pátek. Průmysl, tržby, rezervy a trh práce

Pátek zahajuje koruna na páru s eurem na 27,042 EURCZK. Dolarkoruna se obchoduje na 24,40 USDCZK.

Během včerejška jsme se dočkali květnové bilance zahraničního obchodu, která skončila přebytkem 18,2 miliardy CZK. Predikce původně pracovala s 15,3 miliardami. Lepší čísla podpořil především růst přebytku obchodu se stroji a dopravními prostředky, pozitivně zapůsobil i segment průmyslového spotřebního zboží.

Dnes nás čeká nabitý pátek. Z domácí ekonomiky bude zveřejněna květnová průmyslová produkce. Ta by dle očekávání měla vzrůst na 9,1 %, za což můžeme vděčit třem pracovním dnům navíc v rámci předminulého měsíce, pozitivně by mohl překvapit i automobilový průmysl, což ostatně potvrdila včerejší data zahraničního obchodu.

Jako další budou zveřejněny maloobchodní tržby, které by za květen měly vykázat +10,4 %, vyjma aut pak +7 %. Výčet uzavírá údaj o devizových rezervách, jenž by měl prozradit, jako moc, resp. zdali vůbec, Česká národní banka intervenovala na devizovém trhu.

Eurokoruna by se tak mohla držet v pásmu 27,03 až 27,055 EURCZK. Dolarkorunu vidíme od 24,32 až 24,48 USDCZK.

Eurodolar startuje pátek na 1,108 EURUSD.

V rámci zahraničí byl ve čtvrtek reportován výsledek tvorby nových pracovních míst od americké agentury ADP. Koneční číslo se zastavilo na 172 tisících, přičemž očekáváno bylo 160 tisíc.

Dnes nás čeká ten samý ukazatel, za kterým stojí americké ministerstvo práce. Predikce v tomto směru očekává +180 tisíc nových pracovních míst. Souběžně s tím bude reportována červnová míra nezaměstnanosti, kde se čeká 4,8 %. Výčet hlavních dat pak uzavírá průměrná hodinová mzda, která by meziměsíčně měla skončit na +0,2 %, meziročně pak vzrůst na +2,8 %.

Eurodolar by se měl držet od 1,099 až 1,115 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter