RoklenFX: Nálada v ekonomice se drží, koruna u 27,09

Poslední říjnový týden začíná relativně poklidně. Česká koruna po výrazném posílení ze čtvrtka a pátku, které přišlo v návaznosti na rozhodnutí ECB o budoucí podobě měnové politiky, startuje z úrovně 27,11 EURCZK.

Z českého kalendáře byly zveřejněny indexy důvěry v ekonomiku za říjen. V případě sentimentu spotřebitelů došlo ke zlepšení na 2,5 bodu, což bylo ale více než kompenzováno poklesem důvěry firem na 11,9 bodu. Indikátor celkové důvěry v ekonomice tak mírně klesl a to na rovných 10 bodů. I přes lehké zpomalení dosahují indexy stále slušných výsledků odpovídajících  motoru růstu české ekonomiky, kterou je domácí poptávka.

Rozmezí pro českou korunu by se dnes mohlo pohybovat 27,095 až 27,115 EURCZK. Na páru s dollarem pak 24,50 až 24,65 USDCZK.

Eurodolar zahajuje týden z úrovně na 1,105 EURUSD. Během dne je potřeba soustředit na index podnikatelské nálady Ifo pro německou ekonomiku, který bude zveřejněn v deset hodin. Za září tento ukazatel dosáhl 108,5 bodů, přičemž za říjen je očekávání nastaveno na 108 bodů.

V rámci americké ekonomiky nebudou zveřejněna žádná kurzotvorná data. Klíčovým dnem bude až úterý a středa, kdy bude probíhat zasedání měnového výboru Federálního rezervního systému. Ve středu pak guvernérka Yellenová představí podobu americké úrokové politiky. Většina očekávání však sází na to, že sazby v říjnu zvýšeny nebudou.

Rozmezí pro eurodolar by se dnes mělo pohybovat mezi 1,095 až 1,105 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter