RoklenFx: Nástup dividendové sezóny oslabil korunu

Koruna po včerejším oslabení nad 27,06 EURCZK lehce umazala ztráty. Aktuálně se na páru s eurem obchoduje silnější na 27,035 koruny za euro. V případě dolarkoruny i nadále trvá trend zpevňování americké měny. Momentálně se devizová dvojice obchoduje na 23,74 USDCZK. Obdobně je na tom i eurodolar, který se dnes ráno nachází na 1,138 EURUSD.

Včerejší oslabení české měny má svůj původ pravděpodobně v obchodní aktivitě. Pozvolna se totiž dostáváme do doby vyplácení dividend. Odliv peněz z České republiky se tak ve výsledku projevuje v propadu koruny.

Pondělí nebylo z hlediska dat nikterak bouřlivé. Z české ekonomiky nepřišla žádná, v eurozóně byl reportován březnový index cen výrobců. Ten v meziměsíčním vyjádření skončil propadem o -0,7 %, v meziročním pak o -4,2 %. Obě čísla skončila oproti očekávání horší o 0,2 procentního bodu. Z USA byly zveřejněny objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, které ve druhém měsíci letošního roku spadly o -3 %, v jádrovém vyjádření pak o -1,3 %. Následovaly průmyslové objednávky, které v únoru poklesly o -1,7 %.

Dnes nás čeká index PMI sektoru služeb v Německu a v eurozóně. V prvním případě se čeká výsledek 55,5 bodů, ve druhém pak 54. Z USA bude reportována únorová obchodní bilance, kde predikce pracuje s deficitem -46,2 miliardy dolarů. Následovat bude index ISM segmentu služeb, který by měl lehce vzrůst na 54,1 bodů.

Rozmezí pro eurokorunu by s mohlo držet od 27,025 až po 27,055 EURCZK. Dolarkoruna by se mohla pohybovat od 23,70 až 23,82 USDCZK. Eurodolar by mohl fluktuovat v pásmu 1,132 až 1,145 EURUSD.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter