Dolarový index umazal část dopoledních ztrát a přehoupl se nad hranici 90,1 bodů. Euro se proti dolaru obchoduje nad 1,2170 EURUSD, což odpovídá mírné korekci posílení po zveřejnění evropských indexů PMI. Měny regionu oslabují. Koruna se posunula do okolí 26,13 za euro.

RoklenFx: Nástup dividendové sezóny oslabil korunu

Koruna po včerejším oslabení nad 27,06 EURCZK lehce umazala ztráty. Aktuálně se na páru s eurem obchoduje silnější na 27,035 koruny za euro. V případě dolarkoruny i nadále trvá trend zpevňování americké měny. Momentálně se devizová dvojice obchoduje na 23,74 USDCZK. Obdobně je na tom i eurodolar, který se dnes ráno nachází na 1,138 EURUSD.

Včerejší oslabení české měny má svůj původ pravděpodobně v obchodní aktivitě. Pozvolna se totiž dostáváme do doby vyplácení dividend. Odliv peněz z České republiky se tak ve výsledku projevuje v propadu koruny.

Pondělí nebylo z hlediska dat nikterak bouřlivé. Z české ekonomiky nepřišla žádná, v eurozóně byl reportován březnový index cen výrobců. Ten v meziměsíčním vyjádření skončil propadem o -0,7 %, v meziročním pak o -4,2 %. Obě čísla skončila oproti očekávání horší o 0,2 procentního bodu. Z USA byly zveřejněny objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, které ve druhém měsíci letošního roku spadly o -3 %, v jádrovém vyjádření pak o -1,3 %. Následovaly průmyslové objednávky, které v únoru poklesly o -1,7 %.

Dnes nás čeká index PMI sektoru služeb v Německu a v eurozóně. V prvním případě se čeká výsledek 55,5 bodů, ve druhém pak 54. Z USA bude reportována únorová obchodní bilance, kde predikce pracuje s deficitem -46,2 miliardy dolarů. Následovat bude index ISM segmentu služeb, který by měl lehce vzrůst na 54,1 bodů.

Rozmezí pro eurokorunu by s mohlo držet od 27,025 až po 27,055 EURCZK. Dolarkoruna by se mohla pohybovat od 23,70 až 23,82 USDCZK. Eurodolar by mohl fluktuovat v pásmu 1,132 až 1,145 EURUSD.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter