RoklenFx: Neakční ČNB. Koruna na 27,10 EURCZK

Čtvrtek končí koruna na páru s eurem na 27,10 EURCZK. Dolarkoruna se nachází na 24,40 USDCZK. Eurodolar nejprve poskočil až téměř k 1,114 EURUSD, ovšem poté se vrátil zpět na 1,110 dolaru za euro.

Během dnešního dne zasedala bankovní rada ČNB. Výsledek jednání nepřinesl žádné překvapení. Banka ponechala své sazby beze změny, rovněž potvrdila trvání intervenčního režimu na eurokoruně minimálně do konce první půlky roku 2017.

Na otázku, jaké dopady má, resp. bude mít, výsledek britského referenda o odchodu u EU, odpověděl guvernér Singer, že z krátkodobého hlediska jde o zvýšení nervozity, které se projeví především v investiční činnosti. Dlouhodobé dopady je však velice obtížné jakkoliv předvídat.

Jako další byl reportován zpřesněný odhad ročního růstu české ekonomiky za 2015, který se zastavil na +4,5 %.

Ze zahraničí jsme se dočkali německé míry nezaměstnanosti, která v červnu skončila na 6,1 %. Následoval index spotřebitelských cen eurozóny. Ten vykázal meziměsíční nárůst na +0,9 %, meziročně pak skončil nad očekáváním, a to na +0,1 %.

V USA byla reportována týdenní změna nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, jež se zastavila na 268 tisících. Výčet uzavřel Chicago index nákupních manažerů s výsledkem 56,8 bodů.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter