RoklenFx: Německý ZEW index očekávání asi výrazně klesne

Úterý zahajuje eurokoruna opět poblíž intervenční hranice na úrovni 27,02 EURCZK. Koruna na páru s dolarem je aktuálně na 24,40 USDCZK. Tuzemská měna zůstává tak geopolitickým vývojem nezasažena.

Dnešní scénář pro Českou republiku zůstává stejně jako včera prázdný. Dat se z tuzemské ekonomiky dočkáme až zítra. Eurokoruna by se dnes měla držet v pásmu 27,02 až 27,03 EURCZK. Rozmezí pro dolarkorunu je pak dnes nastaveno od 24,34 až po 24,45 USDCZK.

Po včerejším poklidném začátku týdne se euro na páru s dolarem nadále drží na podobných hodnotách, aktuálně na úrovni 1,107 EURUSD.

Včera jsme se z USA dočkali NAHB indexu trhu bydlení, jenž vykázal nižší hodnotu 59 bodů oproti očekávání i minulé hodnotě na úrovni 60 bodů. Dnes přijde z Německa ZEW index očekávání, jenž by měl dle predikcí klesnout z 19,2 na 9 bodů. Současně s tím se čeká i pokles hodnocení tamní současné situace, a to z 54,5 na 51,8 bodů. Odpoledne se pak ještě ze Spojených států dočkáme dat týkajících se zahájených staveb, které by měly za červen meziměsíčně vzrůst o 0,1 %.

Predikované pásmo pohybu pro eurodolar jsme dnes stanovili na 1,101 do 1,112 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter