RoklenFX: Nervy po Fedu. Euro zbrzdilo dolarovou rally

Čtvrteční den byl na měnových trzích poměrně klidný. Koruna končí na páru s eurem na úrovni 27,10 EURCZK. Na páru s dolarem pak mírně posílila až na 24,70 USDCZK.

Eurodolar po včerejší dolarové rally končí lehkou kontrakcí, což odpovídá úrovni 1,096 EURUSD. V odpoledních hodinách bylo zveřejněno předběžné roční tempo hospodářského růstu americké ekonomiky za třetí kvartál. Výsledek ukázal zpomalení na 1,5 % při očekávání na 1,6 %. Reportovány byly dále týdenní žádosti o podporu nezaměstnanosti, které skončily v plusu o 260 tisíc, očekáváno bylo 263 tisíc.V rámci eurozóny byl zveřejněn německý index cen spotřebitelů, který skončil v říjnu meziročním růstem o velikosti +0,2 %. Faktem je, že ani jeden ze zmiňovaných fundamentů neměl na vývoj měn výraznější vliv.

Spotřebitelská inflace v Německu v říjnu zrychlila na 0,2 %, oček. byla stagnace

 Lehká kontrakce na eurodolaru je běžným úkazem, který lze pozorovat po výkyvech obdobného typu, jakého jsme byli svědky po včerejším proslovu guvernérky Yellenové. Během dalších dní se ukáže, jak moc silný sentiment nabyla americká a evropská měna po vyjádření vedení centrálních bank obou regionů.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter