RoklenFx: Nový guvernér ČNB? Koruna stabilní na 27,03 EURCZK

Koruna končí středu na páru s eurem na 27,03 EURCZK. V případě dolarkoruny se nacházíme na 24,21 USDCZK. Eurodolar v první půlce dne pocítil sílu americké měny, ovšem později se situace změnila. Aktuálně se devizová dvojice obchoduje na 1,116 EURUSD.

Během dnešního dne proběhlo oficiální jmenování nového guvernéra ČNB, kterým se stal Jiří Rusnok. Ten posléze novinářům sdělil, že v současnosti není doba na to, aby Česká národní banka zpřísnila měnovou politiku, tedy například ukončila režim devizových intervencí. Ekonomiky prý funguje dobře, proto není potřeba cokoliv měnit.

Co se týče dění v zahraničí, dopoledne jsme se dočkali německého indexu Ifo, který v květnu vykázal celkové zlepšení. Z hlediska podnikatelského klimatu byla reportována čísla na 107,7 bodech, v aktuálním vyjádření 114,2 b. a očekáváním budoucího vývoje patřilo 106,8 bodů.

Ze spojených států přišla týdenní změna počtu žádostí o hypotéku, která skončila na +2,3 %. Výčet uzavírá květnový index PMI Markit, který za sektor služeb vykázal 21,2 b. při predikci na 53,1 bodech. V kompozitním vyjádření pak skončil na 50,8 bodech.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter